Dj na wesele – jak wybrać odpowiednią osobę?

Dj na wesele – wybór lepszy niż kapela?

Czy jest tu ktoś, kto zaczyna odliczać dni do swojego wymarzonego wesela? Ktoś, kto trochę nerwowo, planuje ostatnie detale, aby ten dzień był jedyny w swoim rodzaju, wyśniony i idealny, niczym z programu telewizyjnego? Bez wątpienia znajdzie się mnóstwo takich osób, ponieważ bez względu na porę roku, zawsze ktoś planuje swój ślub i wesele. W związku z tym, że to działanie wieloetapowe, wymagające dopięcia na ostatni guzik tak wielu spraw. Przygotowania zwykle rozpoczynają się nawet półtora roku przed tym dniem. Nie ma w tym nic dziwnego. Znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym chcielibyśmy zorganizować swoje przyjęcie weselne, to pierwsze duże wyzwanie. Piękne weselne salę rezerwowane są z bardzo dużym wyprzedzeniem, wolne terminy rozchodzą się jak świeże bułeczki. Zwykle właśnie od tego młode pary rozpoczynają planowanie swojego wesela. Potem przychodzi czas na muzykę Dj na wesele czy orkiestra?

Co oferuje kapela?

Jednym z kolejnych elementów organizacyjnych, którym warto zająć się dużo wcześniej, by nie zostać na przysłowiowym lodzie, to oprawa muzyczna naszego przyjęcia. Wiele par młodych decyduje się na wynajęcie kilkuosobowego zespołu muzycznego, który ma dobrą renomę w okolicy. Powiedzmy sobie szczerze, wciąż niewiele można oczekiwać od weselnego zespołu w kwestii repertuaru, który będą wykonywać. Muzyka weselna grana na żywo rządzi się po prostu swoimi prawami. Poza polskimi szlagierami zaaranżowanymi przez zespół, zwykle są to jeszcze popularne piosenki z nurtu disco polo.

Lepsza oferta

Nie każdy w taki sposób wyobraża sobie swoje wesele. Są osoby, które pragną by oprawa muzyczna na ich przyjęciu była bardziej wyszukana i wysublimowana. Marzą im się największe rockowe przeboje grane w oryginale? Jazz lub muzyka klasyczna do obiadu? Romantyczne piosenki kiedy zrobi się trochę ciemniej, a goście chcą poprzytulać się na parkiecie?  Albo dynamiczna klubowa muzyka rodem z najnowszych listy przebojów? Trudno, by zespół muzyczny mógł tak naprawdę spełnić te oczekiwania. W tym miejscu jedynym rozwiązaniem i idealnym wyborem, aby oprawa muzyczna naszego wesela była szyta na miarę i zgodna z oczekiwaniami, jest zatrudnienia DJ na wesele.

DJ i wodzirej

Jest co najmniej kilka plusów takiego wyboru:

  • Po pierwsze DJ, ma nieograniczoną wręcz możliwość wyboru piosenek, jakie będą bawić nas i naszych gości na weselu. Sam tworzy unikalne playlisty, które rzecz jasna konsultuje z parą młodą, aby upewnić się jaki jest ich gust muzyczny. Mogą to być zatem najnowsze hity, przeboje z lat 80 czy 90, oraz bardzo często popularne muzyczne szlagiery z lat 60. Podczas pierwszego spotkania z didżejem, kiedy podpisujemy umowę aby zarezerwować termin, z pewnością będzie się chciał on dowiedzieć jak muzycznie wyobrażamy sobie ten dzień. Sporządzi szczegółowe notatki, oraz przedstawi swoje propozycje.
  • Po drugie, bardzo często DJ to nie tylko osoba, która stoi przy komputerze i bezrefleksyjnie wybiera muzykę, ale DJ i wodzirej w jednym. Cóż to oznacza w praktyce? Mianowicie to, że to osoba, która zna mnóstwo sposobów na to aby rozruszać nawet najbardziej drętwe towarzystwo, angażując do wesołych zabaw integracyjnych. W tym miejscu należy dodać, że nie mają one nic wspólnego z archaicznymi zabawami weselnymi, które polegają na wykonywaniu jakiś dziwny, często upokarzających, gestów czy ruchów. Z pewnością wodzirej dobierze je tak, by nikt z gości nie poczuł się upokorzony czy ośmieszony.

Podsumowanie

Zatem wesoła atmosfera nie będzie wynikała z tego, że goście obśmiewają kogoś, kto po kilku głębszych został przymuszony do odtańczenia dziwnego tańca na środku sali. Czy trzeba więcej argumentów, aby przekonać że DJ na wesele to naprawdę dobre rozwiązanie?